Hakkımızda

Gurme Steak House

YENİ BİR KONSEPTLE

Bir yıl boyunca hem dinlenen hem de gurme geziler yaparak sektördeki gelişmeleri bizzat yerinde görüp değerlendiren Serkan Yeşildağ, yepyeni bir konseptle geri döndü. Sapanca yolu üzerinde, Sarımeşe mevkiinde bulunan Outroad Academy’nin sahibi Nejat Novruzov’un daveti üzerine Gurme Steak House’u kuran Serkan Yeşildağ, Kartepe’ye uygun bir konseptle et severlerin yeniden karşısına çıktı.

İstanbul’da bir et restoranı açmak amacıyla yola çıktığını ancak istediği gibi bir dükkan bulamadığını; Kartepe’nin de böyle bir mekana ihtiyacı olduğu için teklifi kabul ettiğini söyleyen Serkan Yeşildağ, Gurme Steak House ile ilimize yine bir ‘ilk’i getirdi.

DAHA SADE DAHA SICAK

Başarılı işletmeci Serkan Yeşildağ, yeni konseptini şöyle anlattı: “Kartepe’nin gerçek anlamda bir steak house’a ihtiyacı olduğu düşüncesinden yola çıktık ve Kartepe’nin yapısına uygun bir mekan hazırladık. Gurme Steak House görkemli et restoranlarının aksine çok daha sade ve çok daha sıcak bir mekan. Misafirlerimiz burada sadece ete odaklansın istiyoruz.

Restoranımızda genelde ızgara çeşitleri bulunacak. Yanında da sadece taze patates kızartması ve salata ikram edeceğiz. Bir de günlük çorbamız olacak. Çorbalarımızı da yine mevsimine uygun sebzelerle yapacağız.”

ETE DOYMAK İSTEYENLER

Ete doymak isteyenleri Gurme Steak House’a davet eden Serkan Yeşildağ, “Burada da Bayraktar’daki çiftliğimizde yetiştirdiğimiz büyükbaş ve Balıkesir’den getirttiğimiz küçükbaş hayvanların etini ikram ediyoruz. Etlerimiz hem doğal hem çok taze. Etin yanı sıra kendi yaptığımız köfte, sucuk ve sosisin kiloyla satışını da yapıyoruz. Öte yandan Dry Aged çeşitlerimiz de var.

T-Bone Steak, Dallas Steak, New York Steak gibi... Kasap Burger’imiz ise özel. Köftesini sırf etten yapıyoruz, ekmeğini günlük taze pişiriyoruz. Restoranımızda ikram ettiğimiz ekmeği de kendimiz yapıyoruz” diye konuştu.