Skip links

Kocaeli Life: Sektörün Kralı Geri Döndü!

‘Yeşildağlar’ denilince hepimizin aklına et gelir. Etin en doğal, en kaliteli ve de en lezzetli halini bulabileceğimiz et restoranları da peşi sıra gelir. Yeşildağların bir ferdi olan Serkan Yeşildağ ise bu kentte ‘eti sevdiren adam’ olarak bilinir. Başiskele mevkiinde açtığı Yeşildağlar Et ile bizi steak house kültürüyle tanıştıran, Symbol AVM içinde açtığı Kasap’ın Mutfağı ile Kocaeli’ye çok modern ve çok şık bir et restoranı kazandıran Serkan Yeşildağ, bundan bir yıl önce sektörden elini ayağını çekmişti. Bu süre içinde biraz kafasını dinleyen biraz da gurme geziler yaparak sektördeki gelişmeleri yakından takip eden Serkan Yeşildağ, nihayet geri döndü. Kartepe yolu üzerinde açtığı Gurme Steak House ile ilimizi yepyeni bir konseptle tanıştıran Serkan Yeşildağ, yine çok konuşulacak işlere imza atmaya hazırlanıyor. Yeni açtığı mekanında lezzet tutkunlarını ağırlamaya başlayan Serkan Yeşildağ, Gurme Steak House’un kapılarını Kocaeli Life’a açtı. Gelin, hep birlikte lezzetli bir yolculuğa çıkalım.

Bayraktar Köyü’nde bulunan çiftliklerinde besicilik yapan Yeşildağlar ailesi 2007 yılında Yeşilova’da açtıkları butik kasap dükkanı ile perakende işine girince, Kocaeli’nin ‘et’ kültürü de değişmeye başladı. Etin en doğal ve en kalitelisini bu dükkandan almaya başlayan Kocaelililer, kısa bir süre sonra da en lezzetli haliyle tanıştı. Serkan Yeşildağ’ın, 2010 yılında kardeşleriyle birlikte Başiskele mevkiinde açtığı Yeşildağlar Et, steak house kültürünü ilimize kazandırmakla kalmadı, kısa süre içinde bir numara olmayı başardı. Gerek konsepti gerekse sunduğu lezzetlerle büyük ilgi gören Yeşildağlar Et, ‘Kocaeli’nin ilk et evi’ olarak haklı bir üne kavuştu.

‘İLK’LERİ GETİRDİ

Bununla yetinmeyen Serkan Yeşildağ, çok büyük bir yatırım yaparak 2015 yılında Kocaeli’nin ilk kapsamlı et restoranını hizmete açtı. Symbol AVM içinde açılan Kasap’ın Mutfağı; iyi kasapların iyi şeflerle buluştuğu, birbirinden lezzetli et yemeklerinin çok şık ve çok modern bir ortamda müşteriye sunularak adeta görsel şölenlerin yaşandığı bir mekana dönüştü. Sektördeki yenilikleri yakından takip ederek Kasap’ın Mutfağı’nda Kocaeli halkıyla buluşturan Serkan Yeşildağ, kendine has tarzıyla kısa süre içinde bu mekanı da bir numara yapmayı başardı. Kasap’ın Mutfağı’nı 3,5 yıl boyunca başarılı bir şekilde işleten Serkan Yeşildağ, bir yıl önce sektörden elini ayağını çekti.

YENİ BİR KONSEPTLE

Bir yıl boyunca hem dinlenen hem de gurme geziler yaparak sektördeki gelişmeleri bizzat yerinde görüp değerlendiren Serkan Yeşildağ, yepyeni bir konseptle geri döndü. Sapanca yolu üzerinde, Sarımeşe mevkiinde bulunan Outroad Academy’nin sahibi Nejat Novruzov’un daveti üzerine Gurme Steak House’u kuran Serkan Yeşildağ, Kartepe’ye uygun bir konseptle et severlerin yeniden karşısına çıktı. İstanbul’da bir et restoranı açmak amacıyla yola çıktığını ancak istediği gibi bir dükkan bulamadığını; Kartepe’nin de böyle bir mekana ihtiyacı olduğu için teklifi kabul ettiğini söyleyen Serkan Yeşildağ, Gurme Steak House ile ilimize yine bir ‘ilk’i getirdi.

DAHA SADE DAHA SICAK

aşarılı işletmeci Serkan Yeşildağ, yeni konseptini şöyle anlattı: “Kartepe’nin gerçek anlamda bir steak house’a ihtiyacı olduğu düşüncesinden yola çıktık ve Kartepe’nin yapısına uygun bir mekan hazırladık. Gurme Steak House görkemli et restoranlarının aksine çok daha sade ve çok daha sıcak bir mekan. Misafirlerimiz burada sadece ete odaklansın istiyoruz. Restoranımızda genelde ızgara çeşitleri bulunacak. Yanında da sadece taze patates kızartması ve salata ikram edeceğiz. Bir de günlük çorbamız olacak. Çorbalarımızı da yine mevsimine uygun sebzelerle yapacağız.”

KARTEPE’YE UYGUN

Gurme Steak House’un, Kartepe’nin doğasına uygun bir et restoranı olmasına özen gösterdiğini söyleyen Yeşildağ, şöyle devam etti: “Restoranımızın ortasına Kartepe’nin yapısına uygun olarak bir odun sobası kurduk. Bu sobada kimi zaman mısır pişireceğiz kimi zaman kumpir yapacağız. Üzerinde her daim kaynayan çaydanlıklar olacak. Kuşburnu, yeşil çay, nane limon kaynayacak. Müşterilerimiz dilediği kadar içecek, hem de ücretsiz. Restoranımıza sadece yemek yemeğe değil, çay-kahve içmeye de bekliyoruz. Karnınız tok olsa da gelin; çay, kahve, espresso, americano ve bitki çayları ikramımız.”

FİYATLAR DA UYGUN

Hem Kartepe’ye çıkanlar için yol üstü restoranı konumunda olan hem de şehir merkezine yakınlığından dolayı et yemek isteyenlerin rahatlıkla gidebileceği bir mekan olan Gurme Steak House’da fiyatlar da piyasaya oranla yüzde 15 daha uygun. 20 yıllık tecrübesiyle, farklı bir konseptle karşımıza çıkan Serkan Yeşildağ, ete doymak ya da zengin bir kahvaltıyla güne başlamak isteyenleri mekanına davet ediyor. Serkan Yeşildağ’ın hazırladığı lezzetli et yemeklerini özleyenler, Gurme Steak House’un yolunu şimdiden tuttu. Deneyin, pişman olmayacaksınız.

Kocaeli Life sayfasından alıntıdır.

Home
Account
Cart
Search